Augša

Aktuāli

PAZIŅOJUMS PAR KARANTĪNU

Pēc 2020. gada 12. marta  valdības ārkārtas sēdes Latvijā līdz 14.04.2020 tiek izsludināta ārkārtas situācija COVID-19 vīrusa saslimšanas dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus. Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta "e" apakšpunktu, likuma "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4. pantu, 5. panta pirmo daļu un 6. panta pirmās daļas 1. punktu un otro daļu, 7. panta 1. punktu un 8. pantu, Epidemioloģiskās drošības likuma 3. panta otro daļu, lai noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus, pieņemts lēmums izsludināt visā valsts teritorijā ārkārtas situāciju no lēmuma pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14. aprīlim ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtas situācijas spēkā esamības laikā.

Līdz ar to VSIA “Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”” tiek noteikta karantīna ar š. g. 13.martu.

Veselības ministres Ilzes Viņķeles apmeklējums

2019. gada 20. jūnijā veselības ministre Ilze Viņķele kopā ar Latvijas Psihiatru asociācijas prezidentu Elmāru Tēraudu apmeklēja Bērnu psihoneiroloģisko slimnīcu “Ainaži”, lai pārliecinātos par situāciju uz vietas un pārrunātu iestādes nākotnes scenārijus.

“Pēc piedzīvotās krīzes pirms gada, pēc kuras situācijas sakārtošanai tika iecelts jaunais valdes loceklis Aigars Kišuro, ir paveiktas nozīmīgas pārmaiņas – piesaistīts papildu ārsts un trīs speciālisti, turklāt ārstējošā personāla paplašināšana turpinās. Tāpat uz katru ārstu ir piesaistītas sešas māsas, kas ir stipri vairāk nekā citviet Latvijā. Pacientu skaits un ārstēšanās ilgums iestādē ir samazināts. Ir jāņem vērā arī šeit attīstītā infrastruktūra – modernās telpas un rehabilitācijas aprīkojums. “Ainaži” netiks slēgti. Gluži otrādi - šai vietai ir potenciāls attīstīties par psihiskās ambulatorās aprūpes centru kā nozīmīgu atbalstu visam reģionam. Slimnīcai jāturpina gudri attīstīt pakalpojumus, lai vislabākajā veidā kalpotu pacientiem,” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele. 

Darba vizītes laikā A. Kišuro iezīmēja slimnīcas attīstības redzējumu kā vietu, kurā attīstot ārstniecības personālu un infrastruktūru, varētu veidot īpašas ārstniecības programmas specifiskām un smagākām diagnozēm, paredzot iespēju bērniem uzturēties kopā ar vecākiem, kas šobrīd Latvijā nav nekur iespējams – piemēram, tas īpaši aktuāli ir bērniem ar autismu vai smagām depresijām. Savukārt E. Tērauds uzsvēra nepieciešamību veidot  sabiedrībā un ekspertīzē balstītu organizāciju, kas Latvijas psihoneiroloģisko slimnīcu personālam palīdzētu sekot pacientu drošības un tiesību ievērošanas labajai praksei.

Ielādēt vecākus ierakstus