Augša

Aktuāli

PAZIŅOJUMS PAR KARANTĪNAS ATCELŠANU

 Sakarā ar ārkāŗtas situācijas pārtraukšanu valstī, slimnīcā atcelta karantīna. Iespējami likumisko pārstāvju apmeklējumi pie pacientiem ievērojot piesardzības pasākumus – dezinfekcija, masku lietošana un distancēšanās.

Veselības ministres Ilzes Viņķeles apmeklējums

2019. gada 20. jūnijā veselības ministre Ilze Viņķele kopā ar Latvijas Psihiatru asociācijas prezidentu Elmāru Tēraudu apmeklēja Bērnu psihoneiroloģisko slimnīcu “Ainaži”, lai pārliecinātos par situāciju uz vietas un pārrunātu iestādes nākotnes scenārijus.

“Pēc piedzīvotās krīzes pirms gada, pēc kuras situācijas sakārtošanai tika iecelts jaunais valdes loceklis Aigars Kišuro, ir paveiktas nozīmīgas pārmaiņas – piesaistīts papildu ārsts un trīs speciālisti, turklāt ārstējošā personāla paplašināšana turpinās. Tāpat uz katru ārstu ir piesaistītas sešas māsas, kas ir stipri vairāk nekā citviet Latvijā. Pacientu skaits un ārstēšanās ilgums iestādē ir samazināts. Ir jāņem vērā arī šeit attīstītā infrastruktūra – modernās telpas un rehabilitācijas aprīkojums. “Ainaži” netiks slēgti. Gluži otrādi - šai vietai ir potenciāls attīstīties par psihiskās ambulatorās aprūpes centru kā nozīmīgu atbalstu visam reģionam. Slimnīcai jāturpina gudri attīstīt pakalpojumus, lai vislabākajā veidā kalpotu pacientiem,” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele. 

Darba vizītes laikā A. Kišuro iezīmēja slimnīcas attīstības redzējumu kā vietu, kurā attīstot ārstniecības personālu un infrastruktūru, varētu veidot īpašas ārstniecības programmas specifiskām un smagākām diagnozēm, paredzot iespēju bērniem uzturēties kopā ar vecākiem, kas šobrīd Latvijā nav nekur iespējams – piemēram, tas īpaši aktuāli ir bērniem ar autismu vai smagām depresijām. Savukārt E. Tērauds uzsvēra nepieciešamību veidot  sabiedrībā un ekspertīzē balstītu organizāciju, kas Latvijas psihoneiroloģisko slimnīcu personālam palīdzētu sekot pacientu drošības un tiesību ievērošanas labajai praksei.

Ielādēt vecākus ierakstus